Головна > Новини > Палац на Житомирщині передали у власність місцевої громади

Палац на Житомирщині передали у власність місцевої громади

Прокуратура Житомирської області через суд зобов’язала Любарську селищну раду визнати пам’ятку архітектури – палац в с. Вигнанка – безхазяйним майном, та набути право власності на палац. Це має сприяти його реставрації.

Мурований палац споруджений у першій половині ХІХ ст. на березі р. Случ. В радянський період, до 1989 р., в ньому містилася школа.  Після спорудження нової школьної будівлі споруда стоїть пусткою та руйнується.

Ще в травні 1996 р. палац узятий на облік та під охорону як архітектурна пам’ятка місцевого значення. Проте весь цей час місцева владаа не квапилася реєструвати право власності на палац. Відповідно, охоронного договору не було укладено, а технічна документація не виготовлена. Унаслідок цього архітектурна пам’ятка руйнувалася, оскільки не проводилися реставраційні чи ремонтні роботи.

Тому Чуднівська окружна прокуратура, аргументуючи своє рішення, вказала, що в умовах розвитку місцевого туризму цей архітектурний об’єкт є важливим як для сьогодення, так і для майбутнього Житомирщини.

Джерело: прес-служба прокуратури Житомирської області.

Джерело: https://sites.google.com/site/panskijpalacsvignanka/