Головна > Новини > Після скандалу зі знищеною мозаїкою чиновники «Випердосу» стурбувалися охороною спадщини

Після скандалу зі знищеною мозаїкою чиновники «Випердосу» стурбувалися охороною спадщини

Після гучного скандалу, який вибухнув по тому, як  в колишньому павільйоні протипожежної безпеки на ВДНГ (зараз Пожежна частина 26) знищили унікальну мозаїку, керівництво національного комплексу «Експоцентр України (раніше — ВДНГ, або ж «Випердос» – Виставка передового досвіду) нарешті стурбувалося охороною культурної спадщини.

Мозаїка знищена на ВДНГ. Фото: Facebook Дмитра Соловйова

Нагадаємо, що архітектурний ансамбль центральної частини ВДНГ з 19 об’єктів давно належить до категорії пам’яток місцевого значення. Проте у 2021 році Кабінет Міністрів змінив його статус. Більшу частину комплексу визнали національною пам’яткою загалом, а павільйон № 1 і головний вхід «Експоцентру» стали пам’ятками національного значення.

Як повідомляє «Суспільне-культура»,  одразу після “мозаїчного скандалу” Національний комплекс «Експоцентр України» (ВДНГ)  запустив онлайн-реєстр пам’яток мистецтва, що розташовані на його території. До нього увійшло 19 споруд, зокрема будівля центрального входу, споруди павільйонів, фонтани тощо. Мета реєстру – убезпечити культурну спадщину віж ексцесів на кшталт “мозаїчного”.

Призначення реєстру — систематизувати будівлі, споруди та інші обʼєкти, які поки що не мають охоронного статусу, проте можуть мати культурну, історичну або архітектурну цінність. Допомагати фіксувати об’єкти будуть містяни.

Сервіс можна переглянути у вільному доступі. Окрім цього, команда ВДНГ залишає можливість усім охочим додавати нові пункти до переліку. Цю інформацію оброблятиме комісія, яку окремо створили за ініціативою «Експоцентру України». Вона буде передавати урядовцям дані із заявою про реєстрацію новостворених памʼяток у державному реєстрі.