Головна > Блог > Конотопські зубри

Конотопські зубри

1. В Конотопі бувають не лише відьми. Поїхати в ліс до зубрів я хотів іще минулого року, проте не склалося. Цього разу теж мало не скластися, але щось пішло не так і моя негативна карма дала збій. Тож сьогодні у випуску темний-темний ліс і зубри в ньому

2. Зубри живуть на території Конотопського лісгоспу неподалік від села Новомутин. Туди їх завезли із за кордону і підгодовують — взимку виставляють сіно та жом в годівницях, влітку на спеціальних полях висаджують смачні трави. Тому, попри схильність до міграції, зубри тут живуть і нікуди не уходять.

3. Не будемо довго тягнути гуму — звірів ми побачили дуже скоро. Зубри до себе близько не підпускають — хоч в мисливському господарстві на них не полюють (по ідеї), проте періодична поява гучно схиблених чоловічків із пукавками довіри до двоногих не додають.

Зубри в лісі

4. Проте зубри й не драпають як зайці — можна позабавлятися, тихенько крадучись поза деревами до них, вистежуючи стадо по лісі. Звісно, шанси вищі коло годівниць. Утім, на це треба побільше часу та терпіння — краще заїхати в той ліс на кілька днів.

Зубри в лісі

5. Зубри досить соціальні істоти — в основному стаді ходить домінантний самець, самки та молодняк. Навколо них можуть тусуватися молоді самці, вишукуючи собі стадо. Буває, що ходять на самоті.

Зубри в лісі

Ходити за зубрами слід малою групою — великий натовп вони почують, а нашій малій групі вдавалося деякий час спостерігати за ними.

6. Взимку їх легко вистежити — мало того, що залишають багато слідів на снігу, так обгризають кору молодих дерев в пошуках вітамінів.

Обкороване дерево

7. Окрім зубрів в лісі є що подивитися, особливо коли ходиш з екологом. Що цікаво — це була людина із Деснянсько-Старогутського нацпарку. Цікаві лишайники — влітку, в засуху, вони просто плями, а коли набирають вологи, то стають об’ємними.

Лишайник

8. Ця штука є непоганим екологічним індикатором чистоти повітря — два дні ми дихали ним.

Лишайник

9. На другий день із зубрами не пощастило, проте перед нами на дорогу вибігли косулі — цікаво, навіщо їм білі жопи?

Косулі

10. Хотіли зубрів зблизька? Ось вам мотоблок “Зубр”, рідкісна штука, в жодного фотографа-анімаліста немає.

Мотоблок

11. Окремо варто сказати про ночівлю — заселилися ми в будиночку лісового господарства. Туди зазвичай заїжджають мисливці в сезон. Теоретично можна домовитися за проживання самому, проте важко. Незрозуміло чому, адже зараз сезон полювання закінчився, ніхто не живе. Мисливці, звісно, платять більше — їм і ліцензію треба, і послуги єгера, а фотографи лише ночують і тишком-нишком гуляють по лісі.

Барак

12. В будиночку скромно, але непогано — є кілька гостьових кімнат, кухня, їдальня, душ, туалет. Є другий будиночок, дорожчий, туди я не заходив.

Коридор

13. В кімнатах було тепло, ліжка досить зручні для невибагливого туриста. Можна й на тиждень заїхати.

Кімната

І на цьому в мене все, не перемикайтеся. Наступні поїздки поки не анонсую, але є наміри на кінець лютого та початок березня знову помандрувати.