Головна > Блог > Путівник. Україна від видавництва “Ваклер”

Путівник. Україна від видавництва “Ваклер”

Свого часу видавництво “Ваклер” видало дуже неоднозначні путівники, в яких представлена вся Україна. Фактично це один путівник, складений із чотирьох частин: “Західна Україна”, “Центральна Україна”, “Південна Україна” та “Східна Україна”. Цей путівник, зважаючи на охват території можна вважати найбільш повним серед тих, що видавались в Україні. У деяких мандрівках, це може бути єдиний путівник – джерело інформації про регіон. Це якщо справа не стосується попсових територій типу Криму чи Західної України. Та й найпопулярніші туристичні регіони в цьому путівникові представлені чи не найбільшою кількістю об’єктів.

У путівнику є чорно-білі карти, щоправда дрібного масштабу (по таким особливо не поїздиш), і кольорові фотографії зібрані у вигляді вставок (особисто мені так не подобається, але так часто роблять і найвідоміші у світі видання). Відповідно путівник відповідає усім світовим стандартам: текстова інформація, карти, фотографії.

Свого часу я зачитував ваклеровські видання до дірок, плануючи ту чи іншу мандрівку. І дивувався, чому дехто із туристів сварить цей путівник, називаючи його “путівником Паганелів” (або складеним Паганелями). Але пізніше зрозумів. Виявляється у путівнику представлена велика кількість об’єктів, які вже не існують, або не існували в певних населених пунктах ніколи. Не буду зараз нікого штрикати носом у помилки, але за останні кілька років я брав цей путівник у руки досить рідко. Особливо, зважаючи на те, що зроблений він неякісно, й практично вже розсипався на окремі сторінки. Хоча ще раз зазначу, що інформації у путівнику вистачає, потрібно лише вміти відділити зерна від лушпиння.