Головна > Новини > «Рятуймо костел св. Миколая разом!» Римо-католики готують під МКІП акцію

«Рятуймо костел св. Миколая разом!» Римо-католики готують під МКІП акцію

Римо-католицька громада храму св. Миколая Києва запрошує 6 листопада об 11:00 біля будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України (вул. Івана Франка, 19) на мирну акцію «Рятуймо костел разом!». Про це повідомляє портал РІСУ.

Костел Святого Миколая у Києві. Фото: freepik.com

Мета проведення акції: звернути увагу громадськості на проблему руйнування та важливість збереження костелу св. Миколая у Києві. Організатори запрошують до участі представників медіа. Додаткова інформація за телефоном: +38 050-419-64-98 – о. Павло, настоятель костелу св. Миколая.

Нагадаємо, відома релігієзнавиця Людмила Филипович зареєструвала на сайті Кабміну петицію з вимогою повернути громаді костел святого Миколая в Києві.

Для довідки: Костел святого Миколая в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді.

Стан будівлі погіршується. Після пожежі 2021 року аварійний стан загострився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією «Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви у м. Києві» та Міністерством культури та інформаційної політики України № 7/27/21 від 05.11.2021 (далі – Меморандум), відповідно до пункту 4.3 «сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачу встановленому законодавству порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022 року».