Головна > Новини > Росіяни знищила пам’ятку архітектури в Липцях на Харківщині

Росіяни знищила пам’ятку архітектури в Липцях на Харківщині

Як повідомляє 06239.com.ua, – у селі Липці Харківського району внаслідок повторного авіаційного удару авіабомбою остаточно була знищена пам’ятка історії місцевого значення – Липцівська загальноосвітня школа імені Петра Щепкіна. Про це кореспондентові видання “Думки” повідомив заступник начальник Липцівського відділу поліції ГУНП України в Харківській області Віктор Єна.

До руйнації. Фото: Вікіпедія

За його словами, школа вже мала значні пошкодження внаслідок обстрілу сусідніх із нею приватних житлових будинків авіабомбою ФАБ-1000. Тоді у школи пошкодило праве крило, вибило вікна, двері, зруйнувало вщент пришкільну територію.

Повторний бомбовий удар стався в ніч із 2 на 3 липня, окупанти сикнули бомбу на праве крило навчального закладу, будівля якого була зведена наприкінці ХІХ століття. Внаслідок вибуху праве крило було повністю знищене, на його місці залишилися руїни на рівні фундаменту. Центральна частина та ліве крило внаслідок вибуху спалахнули та вигоріли вщент. На цей час будівля Липцівської загальноосвітньої школи імені Петра Щепкіна відновленню не підлягає.

За словами Єни, на сьогодні в Липцях, лінія фронту від яких пролягає на відстані приблизно 3 кілометрів, не залишилося взагалі жодної будівлі, що не мала би взагалі ніяких пошкоджень. Центральна частина Липців внаслідок масованих ударів протягом останніх двох місяців знищена вщент.

По колись одній із найкращих лікарень Харківського району в Липцях окупанти також завдали авіаудару бомбою ФАБ-1000 із модулем корегування та планерування. Внаслідок вибуху, що стався в 20 метрах від будівлі головного корпусу, було пошкоджено фасад медичної установи. Після цього в дах будівлі влучив інший снаряд. Зараз Липцівська селищна лікарня не використовується.

Подібними авіабомбами також вщент знищені та вигоріли житлові чотириповерхові багатоквартирні будинки в Липцях та інша школа І-ІІІ ступенів.

На сьогодні в населеному пункті залишаються 16 людей, одного з місцевих мешканців вдалося вмовити виїхати 2 липня. Операцію з евакуації чоловіка проводив заступник начальника Липцівського відділу поліції ГУНП України в Харківській області Віктор Єна. У сусідніх селах Слобожанське залишаються 27 мешканців, у Веселому – 15 цивільних громадян. Усі вони під різними приводами відмовляються від евакуації.