Головна > Новини > Російські гробокопачі вчергове привласнили скарби Криму (фото)

Російські гробокопачі вчергове привласнили скарби Криму (фото)

Так звані російські “археологи” не припиняють розкопки в окупованому Криму. Нещодавно вони випустили звіт про колекцію срібних і золотих прикрас віком 1600 років, які вони знайшли в аристократичних похованнях окупованого півострова. Про це пише 24tv.ua.

Розкопки проводять поблизу Севастополя на ранньосередньовічному могильнику Алмалик-Дере на плато Мангуп. Нові знахідки вказують на те, що він належав елітним членам суспільства, яке поширилося на південному заході Криму з кінця IV століття до VI століття. Археологи вперше розкопали частину плато Мангуп у XIX столітті, а з XX століття воно систематично досліджується.

«Як завжди, цей могильник приніс сюрпризи. Попри жорстоке пограбування цих комплексів, є речі, які представляють самостійний науковий інтерес»,
– каже чорний «археолог» Валерій Науменко з «Кримського федерального університету», який тепер сам грабує український комплекс для російських окупантів.

Згідно з російською заявою, Науменко та його колеги-чорнокопи проводять розкопки разом з чорними «археологами» Російської академії наук.

Візантійський історик шостого століття Прокопій Кесарійський писав, що регіон Мангупа в той час був частиною християнського князівства Готія, яке було засноване в південно-західному Криму готами, які відмовилися слідувати за Теодоріхом Великим під час його вторгнення в Італію в 488 році.

Нові цінні знахідки походять з двох склепів, датованих періодом між четвертим і шостим століттями. Згідно з повідомленням, прикраси, схоже, носили жінки. У схованці були знайдені фібули (брошки), золоті сережки, шматки ременів і пряжок для взуття, а також прикраси-аплікації з золотої фольги, які, ймовірно, пришивали до комірів одягу.

Подальша доля викрадених грабіжниками могил артефактів – невідома. Не виключено, що їх вивезуть до музеїв росії у якості «трофеїв».

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», – злочинні росіяни викрали з фондів Херсонесу сотні артефактів.