Історія появи браслетів в Україні має давнє коріння, що сягає тисячоліть. Археологічні знахідки на території сучасної України свідчать про те, що вже понад 20 тисяч років тому місцеві мешканці володіли мистецтвом різьби по кістці та виготовляли браслети з ікла мамонта. Одним з таких прикладів є браслети з Мізинської стоянки, які слугували не тільки прикрасою, але й важливим культурним артефактом того часу. У часи Київської Русі українські майстри створювали срібні браслети, відомі як браслети київського типу, які прикрашали руки аристократії. Вони часто мали складні орнаменти, що відображали міфічних істот та народні традиції.
Розвиток ювелірного мистецтва в Україні привів до появи різноманітних видів браслетів, кожен з яких мав свої унікальні особливості.
Елегантний і позачасовий браслет — чудовий спосіб підкреслити своє зап’ястя та вдосконалити свій стиль. Однак, існує безліч браслетів, причому відрізняються вони і за видами, і за дизайном, і за ціною. Призначення прикрас теж різне.
Адже мануфактури пропонують браслети для чоловіків, жінок, дітей, моделі на кожен день та для доповнення вечірній образів чи навіть спортивних луків. В каталозі інтернет бутика УкрЗолото представлені фото різних моделей, кожна з яких має свої як дизайнерські, так і конструкторські особливості. Тому перед тим як обрати прикрасу (для себе чи на презент), варто оглянути доступні рішення в різних металах в різних дизайнах та декорах. Ну і безперечно, браслети відрізняються за ціною.
Від простих моделей до дуже складних
Здавалося б всі браслети мають бути однаковими – у вигляді кільця навколо зап’ястя. Але, по-перше, кільце – то не єдине рішення. По-друге, носити браслети актуально (особливо для панянок) і на передпліччі і на нозі. Якщо говорити про форму, то ювелірні мануфактури пропонують браслети у вигляді:
- Ланцюжків (які відрізняються за технікою плетіння, товщиною, шириною ланок);
- Трубок;
- Манжет.
Щодо матеріалів, які використовуються для виготовлення прикрас, на вас чекає різноманіття, і ювеліри не обмежуються класичним золотом чи сріблом. В хід іде каучук, натуральна шкіра, кераміка, ювелірна сталь тощо. Ще більше різноманіття коли мова про декоративне оформлення. Самий простий варіант це гра кольору. Так золоті моделі можуть бути виконані з голда червоного, білого, жовтого та навіть рожевого. Срібні браслети відрізняються за відтінками в залежності від того використав ювелір чорніння, родій чи позолоту.
Браслет-манжета являє собою широке і відносно жорстке кільце, зазвичай виготовлене зі срібла. Хоча, доступні моделі із золота. Його форма нагадує манжет сорочки, звідки і пішла його назва. Він підходить людям з досить широким зап’ястям.
Браслет-ланцюжок складається з кількох зв’язаних ланок. Класичний ювелірний браслет-ланцюжок складається з ряду ланок із золота чи срібла. Але головне у ланцюжкоподібному браслеті – це техніка плетіння. Саме від обраної техніки плетіння залежить вигляд браслету, його розмір і масивність. Для додання оригінальності браслети-ланцюжки можна комбінувати з підвісками, шармами.
Окремо в колекціях представлені браслети декоровані дорогоцінними каменями (як правило, діамантами). Це відомі на весь світ тенісні браслети, які не втрачають своєї популярності на протязі багатьох років. І якщо браслет-манжету треба обережно підбирати під конкретний образ, то моделі а-ля ланцюжок та тенісні браслети актуальні в будь-яких ситуаціях і в тандемі з різними нарядами. В каталозі UkrZoloto за допомогою фото можна підібрати браслети на всі смаки і бюджети. І не дивно, що саме браслети купують не тільки для поповнення власних ювелірних «гардеробів»» а і на презенти.