Главная > Новости > «Культурний» міністр Олександр Ткаченко збереже своє крісло?

«Культурний» міністр Олександр Ткаченко збереже своє крісло?

Як повідомляє офіційна сторінка комітету в мережі Facebook, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів не підтримав відставку Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

За відставку скандального міністра проголосували лише нардепи Микола Княжицький, Володимир В’ятрович, Гео Лерос та Софія Федина.

Один із скандалів довкола О.Ткаченка пов’язаний із придуманим ним жестом «Тризуб», який, як виявилося, має брутальний сексуальний підтекст. Фото Lesya Pankratova / Facebook

Інші члени комітету виступили проти, зокрема голова комітету Микита Потураєв.

Нагадаємо, що Олександра Ткаченка призначили міністром культури 4 червня 2020 року. До того він був народним депутатом від партії «Слуга Народу» і головою комітету парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики. Перед тим політик понад десятиліття займав посаду гендиректора медіахолдингу «1+1 Media».

Перебування О.Ткаченка на посаді міністра супроводжувалося низкою скандалів. Останнім із них пов’язаний із виділенням державних коштів на виробництво фільмів та серіалів. Серед них — серіал «Смт Ігнулець» на який заклали  33 мільйони бюджетних гривень. Цією компанією володіє відомий телеведучий Юрій Горбунов.

Цікаво, що сюжетна лінія «Інгульця» від Юрія Горбунова виявилася дуже схожою на російський серіал «Жуки».

За сюжетом українського «Інгульця»:

«Двоє талановитих айтішників, Максим та Данило, втікають з фронтового Харкова і, по дорозі на Львів, опиняються на Кіровоградщині в смт Інгулець, де всім керує фермер Олексій Паровоз з кличкою Батя. Програмістів записують до місцевої самооборони й призначають чергувати на місцевий блокпост, і час від часу працювати на фермі».

Це фактично точна копія російських «Жуків» де:

«Нікіта, Артемій та Денис, програмісти з Москви, розробили унікальний інтернет-додаток для смартфонів TWIN. Але в останній момент багатомільйонна угода з інвестором зривається і хлопців призивають на службу в армію. Вони вирішують обрати альтернативну службу, для несення якої їдуть до вигаданого села Жуки Саратовської області».

Однак суспільство бурив не факт плагіату, а що з подачі О. Ткаченка за гроші платників податків під час війни фактично  створюватиметься політична реклама відомому діячу Олександру Поровознюку.

20 липня, президент України Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути заміну міністра культури Олександра Ткаченка. У своєму вечірньому відеозверненні президент, зокрема,  наголосив:

«Я запропонував голові уряду два кроки. Перший: знайти позабюджетні кошти на проєкти, які зараз дійсно потрібні. У світі є люди, які можуть допомогти. Друге: попросив прем’єр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України», — заявив очільник держави.

Того ж дня О.Ткаченко подав заяву на звільненя.

Питання про відставку Міністра буде розглядатися нардепами на засіданні Верховної Ради