Київський державний академічний театр ляльок (Київ, вул. Грушевського 1а) є найстарішим ляльковим театром України. Його було засновано було засновано 27 жовтня 1927 року як філію театру юного глядача. Ініціаторами створення театру були народний артист України Олександр Соломарський та актриса Ірина Дєєва. Перший сезон у театрі відкрився 2 виставами — «Старовинний петрушка» та «Музики». Але лише через два роки після відкриття Київський театр ляльок виділили у окремий колектив.
Київський академічний ляльковий театр
Спочатку театр працював у приміщенні колишнього кінотеатру “Роте фане” (Хрещатик, 36). Із 1936 року до початку війни він займав тодішній Палац піонерів (нині Київська філармонія, Володимирський узвіз, 2). У післявоєнні роки театр переїхав у будинок колишньої кенаси (зараз Будинок актора, Ярославів вал, 7), а у 1955 році його перевели у іншу іудейську культову споруду – в колишню синагогу Бродського (Шота Руставелі, 13). У 1997 році лялькарів вигнали із приміщень синагоги, адже будівлю, відповідно до Указу Президента, повернули іудейській релігійній громаді. Театр опинився фактично на вулиці. Вісім років колектив кочував по орендованим приміщенням шкіл, дитячих садочків, Національної філармонії, Будинку культури МВС, Будинку профспілок.
У 2002 році Київський ляльковий театр отримав звання академічного.
У 2000 році на пагорбі понад вулицею Грушевського почали будівництво будівлі для театру. Закінчили його лише через п’ять років. У грудні 2005 року відбулося урочисте відкриття нової будівлі Київського академічного театру ляльок. Відкривав будівлю Президент України Віктор Ющенко.
Театр побудували у образі казкового палацу. У подібному стилі було оформлено і територію навколо театру, яка стала нагадувати дитячу казку. Поряд із театром з’явилися чудесні клумби, сходи, фонтани, скульптури казкових персонажів. Підсилюють ефект будівля-башта кафе, що неподалік, та Музей води (колишня водонапірна башта).
В казковому стилі оформлено й інтер’єри театру.
Вистави відбуваються у двох залах (на 300 та 110 місць). В будівлі театру є велике дитяче кафе.
Екстер’єри та інтер’єри театру
Годинникові вежі театру та фонтан “Дюймовочка”