Главная > Новости > На Волині діє музей одного експоната — човна, якому 700 років

На Волині діє музей одного експоната — човна, якому 700 років

Човен-довбанку, який знайшли на Волині 2015 року, помістили в окрему кімнату при краєзнавчому музеї в Маневичах. До цього унікальна знахідка зберігалася на пилорамі.

Шість років тому його помітили рибалки в урочищі Гострий Кут між селами Старосілля і Копилля. Він лежав на глибині 3 м у річці Стир.

Цьому човну понад 700 років, його довжина більше 12 м, а вага – 2 т. Дослідники стверджують: аналогу такої довбанки немає в Європі. Човен змайстрували в ХІІІ ст. Саме такої версії притримується більшість фахівців, які досліджували знахідку.

Історики припускають, що човен зробили не для рибальства чи сплавів, а для водних прогулянок тодішньої знаті. З якого дерева він зроблений – невідомо. Дослідники розглядають три варіанти: ясен, дуб та верба.

Довжина човна – 12,2 м. Ширина – 75 см, глибина – 95 см. Довгий час унікальний експонат знаходився на місцевій пилорамі. Лише наприкінці минулого року завершили ремонт у добудованій до музею кімнаті. Незабаром тут з’явиться 3D-проекція човна та його історії на стіні.

Джерело: 12 канал

Фото — «Суспільне«