Главная > Новости > Нищення історичного будинку на Рейтарській, 37 — скандальні подробиці

Нищення історичного будинку на Рейтарській, 37 — скандальні подробиці

Про знищення  забудовником пам’ятки архітектури, містобудування та історії по у Києві по Рейтарській, 37 медіа вже повідомляли чимало. Наразі справа все більш обростає яскравими і, без жодного перебільшення, злочинними деталями. Зокрема з’ясувалося, що паспорт, що став  підставою для охоронного договору, складений у 2021 році і на який посилаються і забудовник НЕСТ, і Департамент охорони культурної спадщини КМДА, паспорт, який сьогодні широко цитувався на засіданні комісії Департаменту охорони культурної спадщини, щоб виправдати знищення памʼятки — виявився підробкою.

«Паспорт» виявився службовим підробленням. Фото Ольга Балашова

Про це на своїй сторінці у ФБ повідомляє Голова Правління і співзасновник ГО «Музей сучасного мистецтва» активістка Ольга Балашова.

Зокрема вона пише: «Анатоль Ізотов (підпис якого я бачила на власні очі) добре імʼя якого згадували під час обговорення, приписуючи йому вкрай непрофесійні висновки — не робив цей паспорт і свого підпису не ставив».

Зі свого боку пан Ізотов це повідомлення прокоментував так: «Отак — виїдеш з Києва на років 8, а тут такі справи. Треба загалом зрозуміти, скільки отаких висновків із фальш-підписом було зроблено.

Процес руйнування будинку. Фото: bigkyiv.com.ua

Управління охорони пам’яток КМДА може зібрати усі до купи, аби можна було подивитись на ті «висновки», які паплюжать [моє] ім’я. А члени ради навіть і не додумались запросити «розробника» тих документів. Мабуть їм так вигідно було.

Щодо Рейтарської, 37, то це не єдиний зроблений підлог, як виявилось.

Члени НМР Мінкульту  (мається на увазі Науково-методична рада з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури України – ред.) та Експертної комісії теж зробили свій висновок.

І от ці підлоги треба зібрати до купи. Бо деякі люди бігають з НМР МКІП до ради Управління охорони пам’яток КМДА і вирішують свої власні питання».

Чи відреагують правоохоронні органи на факт підробки підпису та службове підроблення, яке призвело до руйнування пам’ятки, та наскільки жорстко —  стане відомо незабаром.