Главная > Новости > Підприємці незаконно використовують пам’ятку архітектури на Волині

Підприємці незаконно використовують пам’ятку архітектури на Волині

Прокурори наполягають на припиненні протиправного використання приміщень пам’ятки архітектури у селищі Любешів Камінь-Каширського району Волинської області.

Камінь-Каширська окружна прокуратура звернулася до Господарського суду Волинської області з позовом в інтересах держави в особі Волинської облдержадміністрації та Любешівської селищної ради, аби зобов’язати приватних підприємців звільнити приміщення площею 245 кв. м у будівлі пам’ятки архітектури національного значення ХVІІ ст. – Келіях монастиря піарів.

Виявилося, що приватне підприємство протиправно використовує приміщення — без укладення договору оренди й відповідного погодження Міністерства культури та інформаційної політики.

Довідка: келії монастиря піарів в Любешові збудовані, найбільш вірогідно, 1684 року, коли монастир був заснований литовським маршалом Яном Дольським. У 1726 р. було передано Ордену капуцинів. При монастирі орденом піарів було засновано колегіум, який припинив діяти тільки 1939 року. Костел монастиря знесено в радянський період.

Джерело: прес-служба Волинської обласної прокуратури

Фото — РІСУ