На Львівщині відреставрували майже трьохсотлітню церкву Собору Пресвятої Богородиці у Заболотцях. Про це на своїй ФБ сторінці повідомив заступник голови Львівської обласної ради та її тимчасовий очільник Юрій Холод.
- Церква Собору Пресвятої Богородиці у Заболотцях після реставрації.
За два роки на її відновлення з обласного бюджету скерували 6,46 мільйона гривень, — йдеться у повідомлені. Ще 400 тисяч додала сама Заболотцівська сільська рада.
Розпочали реставрацію храму у 2021-у, торік роботу перервала повномасштабна війна, тож продовжили рятувати святиню вже цьогоріч.
За цей час, під керівництвом головного архітектора проєкту Сергія Піньковського, підрядна організація ТОВ Креативна фабрика «Вікторія» відновила тут дерев’яні конструкції піддашшя та зовнішню стіну ризниці, замінила непридатні частини зрубних стін, покрила дахи ґонтом, як вони й були покриті до середини 19 століття, провела вогнезахисну та інсектицидну обробку деревини, встановила блискавкозахист.
Зі слів директора Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА Олени Василько, це саме ті роботи, які запобігають руйнуванню святині і забезпечують її захист. До цього від 2015 року храм справді був аварійним, богослужіння тут не відбувалися. Тому сьогоднішнє, під проводом владики Петра Лози було насправді знаковим для громади.
Храм у Заболотцях збудували 1746 року на місці давнішого, спаленого татарами у 1648 році. 1867 року його дах перекрили оцинкованим залізом, а в інтер’єрі з’явилися розписи, які у 1933-у оновив Іван Сахно.
1961 року (за іншими даними — у 1964) цю церкву закрили для богослужінь, і кудись вивезли з неї церковні реліквії, серед яких — унікальне рукописне Євангеліє XIII століття.
Знову відкрили храм лише 1989 року. Проте 2015-го пам’ятку обстежили і прийняли рішення розпочати першочергові протиаварійні роботи, щоб зупинити її руйнування.
Дякую всім, хто дбав про відновлення цього прекрасного Божого Дому. Нехай Господь вислухає всі добрі молитви, які творять люди у цій святині, та зішле нам перемогу, підсумував пан Юрій Холод.
Фото: ФБ сторінка Юрій Холод