Главная > Новости > В Києві хочуть заборонити кондиціонери та балкони на історичних будинках

В Києві хочуть заборонити кондиціонери та балкони на історичних будинках

У Києві планують заборонити прибудову, зміну форми вікон і балконів, а також встановлення кондиціонерів на фасадах історичних пам’яток.

«Це допоможе відновити естетичний вигляд історичних будинків, розміщених у центральному історичному ареалі міста Києва, які були понівечені балконами та кондиціонерами», – заявили в КМДА.

Таким чином, плануєтсья заборонити: розміщення кондиціонерів, якщо вони псують архітектурний вигляд історичної будівлі; утеплення та скління наявних балконів і лоджій, їхню добудову чи розширення; розширення наявних віконних і балконних прорізів, зміну форм і кольорів віконних рам і балконних дверей.

Власникам будівель, які мають надбудови чи видозміни, дадуть рік на демонтаж. Після цього виписуватимуть штраф, а демонтажем займатимуться фахівці «Київблагоустрій».

Документ уже підтримали профільні комісії Київради, тепер його мають розглянути на пленарному засіданні міськради. Над документом працювали близько двох років спільно з фахівцями, урбаністами та громадськими активістами.

Джерело: КМДА

Фото: kyiv-chronicle.livejournal.com