Главная > Новости > В Рівненській області руйнуються два величних костели — в Великих Межирічах та Невіркові

В Рівненській області руйнуються два величних костели — в Великих Межирічах та Невіркові

Сум та сором викликає стан двох величних архітектурних пам’яток — костелів в селах Великі Межирічі та Невірків, розташованих в Корецькому районі Рівненської області, в 8-10 км від київської траси, та в 4 км одне від одного.

Старіший за віком костел — Св. Антонія в Великих Межирічах — був збудований магнатами Любомирськими 1702 року разом з комплексом колегіуму ордена піарів. Архітектором був Войцех Лєнартович, також автор проектів костелів сучасних Угнева та Варяжа.

В костелі, який ще має склепіння, можна побачити рештки розписів. 2014 року під час розчистки храму знайшли людські рештки, які були перепоховані. Відомо, що серед них були магнати Стецькі, чий палац досі стоїть в селі, і є так само аварійним.

В Невіркові костел Трійці споруджений сторіччям пізніше, 1807 року, родиною Стецьких. Спочатку він був монастирським (ордену домініканців), потім став приходським. У радянські часи цей храм використовували в якості зерносховища, а нині святиня перебуває у напівзруйнованому стані (всередині ще видно залишки фресок — зокрема, два великих медальйони із зображеннями Богородиці та Ісуса). У червні 2014 року біля цього костелу відбулось освячення пам’ятного хреста, а до стіни храму прикріпили копію ікони Матері Божої Страждальної.

Фото: Костел Св. Антонія в Великих Межирічах

Фото: костел Трійці в Невіркові