Главная > Новости > В Україні проданий стародрук Івана Федорова

В Україні проданий стародрук Івана Федорова

В Україні на інтернет-аукціоні Violity продали стародрук Івана Федорова «Новий Завіт з Псалтирем» 1580-го року за 420 001 грн.

Учасники торгів зробили 301-ну ставку, після чого перемогу здобув невідомий.

Книга об’єднує Псалтир із Новим Завітом – чотири Євангелії від Матфея, Марка, Луки, Іоанна, Апостольські діяння та послання і Псалтир.

До початку аукціону спеціалісти проводили наукову атрибуцію в Музеї книги та друкарства, посторінково звіряючи з примірником цього видання з Національної бібліотеки ім. Вернадського.

Блок книги був перешитий, аркуші обрізані, їх реставрували орієнтовно в XIX ст. У пам’ятці книгодрукування є декілька відсутніх і замінених рукописними аркушів.

У науковій довідці Музею книги та друкарства повідомляють, що в Україні залишилися 15 примірників стародруку. Загалом відомо про 83 книги та шість фрагментів у наукових колекціях світу.

У коментарях продавчиня повідомила, що «Новий Завіт з Псалтирем» купила в приватного колекціонера.

Професорка національного університету «Острозька академія» Жанна Янковська прокоментувала, що «Новий Завіт з Псалтирем» компонував сам Іван Федоров. Книга належить до перших друків в Україні.

«Насправді видання – дуже унікальне. Це період, коли Іван Федоров переїхав до Острога і готував Острозьку Біблію, що вийшла через рік – 1581-го. Над нею працювали довго, тому «Новий Завіт з Псалтирем» став ніби перехідним етапом до видання самої Біблії», – розповіла Янковська.

Джерело: «Суспільне»