Головна > Новини > Благодійники відновили Шевченківську хату

Благодійники відновили Шевченківську хату

Благодійний фонд “МХП-Громаді” спільно з ГО “Екологічний рух Черкащини” реставрували хату батьків видатного українського поета Тараса Шевченка, передає УНН.

Хата батьків Шевченка розташована у селі Шевченкове на Звенигородщині.

«Спільно з ГО “Екологічний рух Черкащини” ми перекрили дах у Шевченківській хаті та оновили очеретом покрівлю відновленої хати батьків Шевченка. На території заповідника (Національний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”) зберігаються 40 об’єктів та пам’яток культурної спадщини України», – коментують в “МХП-Громаді”.

 «Хата відтворена за малюнком Тараса Шевченка. Відтворена вона спочатку була до 175-річниці з Дня народження Кобзаря. Далі вона має свою історію, і ця відбудована хата відкриває гостинно свої двері з 1993 року», – розповідає директорка Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”.

Довідка.

Хата Шевченків, після смерті батька – Григорія перейшла у спадок до старшого сина Микити. Історична споруда зруйнувалася від віку ще у XІX ст. У 1908 р. на її місці поставили перший пам’ятний знак – велике жорно з написом: «Тут була хата Тараса Григоровича Шевченка».

Місцевий лікар Нетесюк на початку XX ст. зібрав сільську громаду і запропонував обнести огорожею Тарасове подвір’я, на якому згодом (1917 р.) встановили погруддя.

Облаштування самого музею розпочалося у 1935 р., у цьому ж році за малюнком кобзаря почали відновлювати його батьківську хату. Музей на її основі  відкрили у 1939 р. до 125-річниці від дня народження Кобзаря.