Головна > Новини > Стало відомо, чому могилу Кобзаря не обклали піском

Стало відомо, чому могилу Кобзаря не обклали піском

З Початком повномасштабного російського вторгнення та масованих обстрілів ракетами мирних українських міст більшість знакових монументів одразу ж обклали мішками із піском. Це зробили аби убезпечити пам’ятники від пошкоджень осколками.

Натомість монумент Тарасу Шевченку на могилі поета на Чернечій горі в Каневі досі залишається без захисного накриття.

Мішками з піском могилу Тараса не накрили, бо співробітники заповіднику побоюються масштабного просідання ґрунту. Про це кореспондентові Укрінформу розповіла генеральний директор Шевченківського заповідника в Каневі Валентина Коваленко.

«З початку війни головна думка була – як урятувати могилу? Міська рада привезла нам два КамАЗи піску. Але ніхто не знав, чи варто обкладати могилу. Як обкласти могильний курган із 11-метровим постаментом? До того ж верхній шар ґрунту на могилі й так осідає після реконструкції.

У підсумку вирішили, що ховати Шевченка від відвідувачів не маємо права. Тим більше, що в усій Україні немає безпечного місця, куди би росіяни не могли вдарити ракетою», – сказала Коваленко.

Генеральна директорка зазначила, що в перший рік війни відвідуваність Тарасової гори впала на 80%. У 2023 вона відновилася до довоєнних рівнів.