Головна > Блог > Унікальні пам’ятки Путивля

Унікальні пам’ятки Путивля

Ми вже писали про це містечко, розташоване майже на кордоні з РФ, на сході Сумської області. Але знову побувавши в ньому, не можу не згадати – це місто – архітектурна перлина Лівобережжя. Два монастиря – 16 та 17 століття – подумати тільки, а ще унікальний зразок українського бароко – церква Миколи Козацького.

Мовчанський – або Молченський – монастир був заснований у 90-ті роки 16 століття. Це така собі міні-лавра на пагорбі над долиною Сейму. Головною окрасою монастиря є собор Різдва Богорордиці, збудований 1602-1604 рр. Це єдиний в Україні зразок барокового храму “восьмерик на четверику”. Собор є синтезом українського та російського бароко (останнє є похідним від першого).

Церква Миколи Козацького була збудована українськими козаками в 1735-1737 рр., в період, коли Путивль належав Росії, і більшість населення міста вважала себе росіянами. Церква вважається одним із кращих зразків козацького бароко на Лівобережжі.

Святодухівський монастир був заснований у 1617 році. Того ж року почали будівництво Спасо-Преображенського собору, який стоїть і нині. А у 1697-1707 рр. зводили Хрестовоздвиженську церкву-дзвіницю. Ну де щ на Сході України можна знайти монастир із такими старовинними храмами?

РЕШТУ ФОТОГРАФІЙ Я ЗАГНАВ У ФОТОГАЛЕРЕЮ