Головна > Новини > Сумські правоохоронці викрили чергового чорнокопа (фото)

Сумські правоохоронці викрили чергового чорнокопа (фото)

Як повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області правоохоронці викрили чергового «чорного археолога».

Здобич чорнокопа. Тут і далі фото Відділ комунікації поліції Сумської області

Чоловік незаконно здійснював археологічні розкопки та привласнював знайдене майно. За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження.

До поліції надійшла оперативна інформація про те, що невідома особа, на одній з інтернет-платформ здійснює незаконний продаж історичних цінностей,  – чоловічих та жіночих речей Х-ХІ століття. Правоохоронці негайно відреагували на повідомлення та розпочали перевірку по даному факту.

Як попередньо встановили працівники сектору дізнання Сумського районного управління поліції у співпраці з кіберполіцією Сумської області, чоловік без відповідного дозволу, проводив земляні пошуково-археологічні роботи, під час яких знайшов унікальні пам’ятки, що мають особливу історичну та культурну цінність.

Діючи всупереч вимог чинного законодавства, «камрад» не повідомив відповідний орган охорони культурної спадщини про знахідки та привласнив їх.

Під час санкціонованого обшуку за місцем мешкання чоловіка, поліцейські виявили ряд артефактів, що відносяться як до чоловічих, так і жіночих прикрас Х-ХІ століття. Зокрема, пояс з металічними накладками, скроневі срібні кільця, срібні та бронзові браслети, уламки дротових шийних гривень, скляні та металічні намистини, металічні перстні різних типів, підвіски, близько 10 бронзових бубонців та близько сотні бронзових ґудзиків. У склад скарбу також входили срібна німецька монета, карбована між 985 та 995 р.р., предмети з заліза – ножі, ключі, навісний замок, два серпи, кістяна накладка на великий гребінь, що належить типу, характерного для ХІ століття та з 10 пряслиць овруцького походження. Все знайдене поліцейські вилучили та направили на експертне дослідження.

Після чого історичні цінності будуть направлені до Національного музею історії України.

За даним фактом у поліції відкрили провадження за ч.1 статті 193 Кримінального Кодексу України «Незаконне привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї».

Досудове розслідування триває.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта» археологічні скарби України грабують не лише вітчизняні чорнокопи, але й російські окупанти. Зокрема російські «археологи» продовжують злочинно грабувати кримські скарби.