Головна > Новини > У Львові продають знамениту віллу «ŁOMNICA», 1911 року

У Львові продають знамениту віллу «ŁOMNICA», 1911 року

У Львові продають знамениту віллу «ŁOMNICA», збудовану ще у 1911 році. Про це повідомила ініціатива «Спадщина.UA». Вілла стоїть за адресою  вул. Сахарова, 62А та є пам’яткою архітектури місцевого значення.

–  Вілла «ŁOMNICA» — одна із найзагадковіших вілл Львова, споруджена на початку ХХ століття в стилі романтичного історизму, за яку у зв’язку із перебуванням у розрізненій власності безуспішно боролися десятки агенцій міста та бажаючих. І ось зараз, після тривалих перемовин та юридичних процедур, вілла нарешті відновила свою цілісність як об’єкт нерухомості та шукає господаря! – повідомляє «Спадщина.UA».

Вілла споруджена на історичній ділянці «Вулька» в тодішній елітній заміській зоні забудови — на території поселення, закладеного ще у XVII столітті над Вулецьким Потоком. Як пишуть в архівних матеріалах – «над нижньою частиною Вулецьких корсо, яка серпантином підіймалася до Стрийського парку». Її відновлення та актуалізація може стати початком відродження історичного характеру та статусу цілої дільниці!

Збудовано цю архітектурну перлину в 1910-1911 роках за штампом авторитетного будівничого та архітектора Кароля Турковського на спільне замовлення власників земельної ділянки майбутніх відомих архітекторів та будівничих Яна Пфайфера та Станіслава Ревуцького. А в 1927-1929 роках її реконструйовано архітектурним бюро «Станіслав Ревуцький та Владислав Дердацький» для ймовірного майбутнього проживання сімей трьох синів Ревуцького. Внаслідок цього вілла отримала три окремі входи та три планувально незалежні квартири, рівно ж як і можливість автономного використання трьох рівнів об’єкту та величезного льоху у цокольному рівні зокрема.

Тут ніколи не проводили звичний в часи УРСР капітальний ремонт, відтак у віллі збереглося вкрай багато автентичних деталей: розкішні забіжні сходи з точеними балясинами та перилами, старовинна дверна та віконна столярка з латунною фурнітурою, рідні ґратки, водостічні труби та подекуди — старі печі та система опалення!