Головна > Новини > У Вінниці встановлюють таблички з зображеннями знищених пам’яток

У Вінниці встановлюють таблички з зображеннями знищених пам’яток

У Вінниці встановили стенд з контурами будівлі Вознесенської церкви, зруйнованої у 1944 році.

Загалом у місті планується встановити ще чотири конструкції, які допоможуть уявити історичні пам’ятки, що не дожили до наших днів. Це аксонометричні проєкції, коли під певним кутом зображення доповнюють обриси наявних у місті об’єктів.

Про це розповів депутат Вінницької міської ради Віктор Перлов, а також йдеться у Звіті про реалізацію проєкту “Вінниця – РЕ:конструкція минулого”.

Перший прозорий стенд з контурами Вознесенської церкви встановили на площі Перемоги. Він дозволяє уявити,  виглядала ця місцевість в минулому.

Церква Вознесіння була збудована у 1911 р. за проєктом архітектора Григорія Артинова для викладачів та студентів тодішньої учительської семінарії, а також для мешканців мікрорайону “Замостя”. Вона розташовувалася на розі нинішніх проспекту Коцюбинського та вул. Замостянської.

У 1930-х основна частина церкви була переобладнана в кінотеатр. Вівтарна частина була знесена, а на місці її було прибудовано фоє до основної частини храму. У 1944 р. будівлю було зруйновано.

Загалом планується встановити п’ять подібних конструкцій, які зображатимуть історичні пам’ятки, що не дожили до наших днів:

– проспект Коцюбинського – Вознесенська церква;
– перехрестя Коцюбинського – Київська – Народний дім;
– поблизу Мурів – Монастир єзуїтів;
– поблизу міськради – готель “Бельв’ю”;
– на староміському мосту – Фортеця на Замковій горі.

Джерело: фейсбук-сторінка Віктора Перлова