Головна > Новини > В головній синагозі Чернівців встановлено вітражі

В головній синагозі Чернівців встановлено вітражі

У головній синагозі Буковини, розташованій у Чернівцях, встановили два вітражі. 12 зображень на вітражах символізують “12 поколінь Ізраїлевих” – племен, які походять від 12 синів праотця Іакова.

Про встановлення вітражів повідомив головний рабин Менахем Мендель Гліцнштейн.

Два круглі вікна з вітражами мають два метри у діаметрі. На кожному з вікон є по шість круглих зображень, які й символізують “коліна Ізраїлю”.

Рабин каже, що для синагог поширене оздоблення вітражами з цією символікою. За свідченнями вірян та за фото, єврейська громада визначила, що у цій синагозі раніше були вітражі.

Роботи над вітражем тривали більше як рік. Спочатку шукали майстра для виготовлення вітражу в Ізраїлі, проте вирішили замовити роботу в чернівецького художника Анатолія Федірка. Раніше той створив вітражі для синагоги в Садгорі, а також декілька інсталяцій у Чернівцях, зокрема, на книгарні “Букініст”, біля Целанівського центру та у сквері на пл. Філармонії.

Будівлі синагоги понад 90 років. У радянський час її переобладнали під завод. Десять років тому синагогу відремонтували та освятили.

Джерело: “Суспільне