Головна > Новини > В Городенці на Прикарпатті відновлюють вірменський костел

В Городенці на Прикарпатті відновлюють вірменський костел

На Івано-Франківщині у Городенці відновлюють вірменський костел 1706 року.

Про це повідомила керівниця відділу проєктів та міжнародного співробітництва Городенківської громади Марія Здріла.

“Вірменський костел – пам’ятка архітектури місцевого значення. Про те, що дах будівлі може впасти до кінця 2021 року і не витримати зиму, били на сполох і краєзнавці, і науковці, і архітектори”, – розповіла чиновниця.

Відновлення даху історичної пам’ятки вартувало 700 тис. грн. За її словами, ці гроші громада змогла отримати завдяки перемозі їхнього проєкту у Програмі підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна”.

Жителі громади планують повністю відреставрувати будівлю. Наразі працівники міської влади шукають проєкти, за допомогою яких могли б отримати гроші для відновлення костелу.

“Потрібно завершити ремонт аварійного даху. Центральну частину покрівлі вже полагодили, але ще залишилися вівтарна частина і бічні каплиці. Потрібно доробити водостічні системи даху, відремонтувати аварійний фундамент. Також треба буде закрити вікна для того, щоб не потрапляла вода і не замокало приміщення”, — розповідає Марія Здріла.

Скільки ще грошей потрібно для ремонтних робіт, визначити важко, адже ціни постійно змінюються.

“Зараз шукаємо проєкти, щоб залучити гроші. Громада не може полагодити храм повністю за свої гроші, бо роботи є дуже дороговартісні. Своїми силами — важко дуже. Ми шукаємо можливості, куди можемо звернутися за допомогою. Будівля розташована в центральній частині міста, є його окрасою і має велику цінність для жителів”, – каже чиновниця.

У майбутньому у Вірменському костелі містяни хочуть облаштувати музей сакрального мистецтва.

Джерело: “Суспільне