Головна > Новини > В Україні створять реєстр культурних обʼєктів, які знищили чи пошкодили росіяни

В Україні створять реєстр культурних обʼєктів, які знищили чи пошкодили росіяни

Усі постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру для визначення розмірів компенсацій від Російської Федерації.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час міжнародної конференції United for Justices. United for Heritage, передає кореспондент Укрінформу.

«Важливо ретельно і правильно оцінити збитки і втрати у сфері культури», – відзначив очільник уряду.

За його словами, ця інформація складе основу доказової бази для міжнародних судових інституцій.

«Тому всі знищені або постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального державного реєстру. Він буде одним із інструментів визначення розмірів компенсацій від Російської Федерації», – зазначив Прем’єр-міністр.

Шмигаль акцентував, що всі повинні чітко розуміти, що Росія чинить воєнні злочини, реалізує геноцид українців не лише через фізичне знищення, але й через позбавлення національної спадщини, національної пам’яті, спадку предків, символів та ідентичності, «і тому тема культурного геноциду має бути зафіксована в акті звинувачення Російської Федерації за злочин агресії проти України».

«Кожне варварство щодо культурних об’єктів, щодо нематеріальної спадщини має бути компенсовано за рахунок російських активів або за рахунок прямих репараційних виплат. Усе вкрадене повинно повернутись додому. Ми більше не дозволимо Росії безкарно і системно грабувати наші культурні, національні багатства», – заявив він.

Як наголосив Прем’єр-міністр, світу потрібен прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури. Це матиме величезне значення для всього людства, для захисту і збереження надбання нашої цивілізації, у всіх частинах світу та на всіх континентах.

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», через вторгнення росії в Україні постраждали 902 пам’ятки культурної спадщини.