Головна > Новини > В Житомирі відреставрували надгробок роботи великого скульптора

В Житомирі відреставрували надгробок роботи великого скульптора

У краєзнавчому музеї Житомира виставили відреставрований мармуровий надгробок Елоїзи де Шодуар, першої дружини барона Станіслава де Шодуара. Вона померла в 1817 році у віці 19 років під час поїздки до Відня, а її чоловік з горя замовив її портрет та надгробок великому данському скульпторові Торвальдсену (1770-1844).

Директор музею Роман Насонов повідомив, що робота перебувала на реставрації понад 7 років. «До музею робота надійшла у 1919 році. Вона була пошкоджена. Тому ми у 2015 році передали її у Національний реставраційний центр. У минулому році вона повернулася в Житомир», – розповів він.

Довідка: Історія родини баронів Шодуарів починається у першій половині XVIII ст., засновником її був Антуан де Шодуар, який мав п’ятеро дітей. Родина займалась виробничо-торговельними справами, мала майстерні, які виготовляли ювелірні вироби та коштовні годинники. Найбільші статки вони отримали, започаткувавши кредитну діяльність. З часом Шодуари стали заможними землевласниками на теренах Польщі і України, набули визнання в аристократичних та фінансових колах Європи та стали настільки успішними, що у 1806 році, коли утворилось королівство Баварія, підтримали фінансово і політично першого короля Максиміліана. У 1814 році король Максиміліан надав Яну Шодуару разом з нащадками шляхетство та титул баронів.

В 1817 року, під час поїздки до Відня, його дев’ятнадцятирічна дружина Елоїза раптово померла в місті Броди, у той час їхньому зі Станіславом синові було півтора роки. Невтішний чоловік створює в Івницькому маєтку меморіал, оздоблює його художніми вітражами та стелою з білого італійського мармуру роботи видатного скульптора Бертеля Торвальдсена, який для надання схожості використовує її портрет роботи Лампі-молодшого.

Джерело: “Перший Житомирський