Головна > Новини > 2-го вересня в старовинному палаці в Яроповичах відбудеться волонтерська толока

2-го вересня в старовинному палаці в Яроповичах відбудеться волонтерська толока

Село Яроповичі, що в Андрушівській міській громаді Бердичівського району Житомирської області знамените унікальними старим дерев’яний палацом, збудованим у стилі українського бароко ще наприкінці ХІХ ст. В ті часи він вже мав каналізацію, сантехнічне оснащення, а обігрів взимку здійснювався за допомогою теплих потоків повітря і диму, які надходили від котла, що стояв у підвалі, і підігрівали підлогу.

Палац у Яроповичах. Фото “Україна Інкогніта”

До 2008 року палац служив приміщенням для школи. Коли школа закрилася, закинутий будинок одразу ж почав руйнуватися.

Порятунок палацу. Фото: ГО “Олександрійська скрижаль”
Порятунок палацу. Фото: ГО “Олександрійська скрижаль”

Сьогодні долею палацу переймається ГО “Олександрійська скрижаль”, яка намагається відродити палац та створити у ньому музей. Силами ентузіастів вже впорядковано територію (він стоїть посеред давнього парку з озером) та проведено ряд рятівних робіт. З деталями можна ознайомитися тут.

З метою порятунку та відродження палацу в Яроповичах регулярно проводяться толоки, на які проїздять десятки волонтерів. Наступна толоко запланована на 2-ге вересня. Про це повідомляє офіційна ФБ сторінка ГО “Олександрійська скрижаль”. Хто хоче долучитися до толоки чи допомогти матеріально дивіться за лінком вище.