Головна > Блог > Михнівка. Містечко котрого нема на карті

Михнівка. Містечко котрого нема на карті

Михнівка знаходиться в Камінь-Каширському районі Волинської області. Проте шукати її на карті марно.

Містечко в 1637 році за заступництвом його власника, козацького старшини Філона Яловецького, отримало магдебурське право від короля Владислава IV. Існує версія, що і засноване поселення було Яловецьким, а тому й отримало першу назву Філоново на його честь. У 1647 році  в містечку відкрили Свято-Стрітенський православний чоловічий монастир. В монастирі діяла одна з найкращих іконописних шкіл Волині. Ікони Михнівських майстрів експонуються в Музеї волинської ікони в Луцьку.

Згодом Філона Яловецького отруїла дружина-католичка і відтоді почався занепад Михнівки. В 1842 році тодішній її власник, польський дворянин, виселив місцевих мешканців за непослух і систематичну несплату податків, а саме містечко наказав слугам знищити. На той час в Михнівці налічувалося 450 садиб. Міщан розселили по навколишніх землях а садиби розібрали. Так утворилося три нових села: Видричі, Козел та Теклине. Залишилась стояти серед полів тільки Стрітенська церква 1642 року будівництва.

Зараз Михнівка це хутір, з однієї вулиці, який адміністративно відноситься до села Видричі. З 1996 року тут діє жіночий монастир. Збудовано нову муровану церкву, келії та інші будівлі.