Головна > Новини > Якщо «гундяєвці» не залишать Лавру добровільно – їх викинуть силою

Якщо «гундяєвці» не залишать Лавру добровільно – їх викинуть силою

Влада дає т.з. УПЦ МП (насправді РПЦвУ) місяць часу на звільнення Нижньої лаври, далі застосують силу,  – про це у інтерв’ю Главкому заявив в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Очільник Києво-Печерської Лаври (УПЦ МП) митрополит Павло та російський диктатор владімір путін

«Триває ще передача майна, нерухомості. Рухомого майна майже не було. Рухоме було у Свято-Успенському соборі, Троїцькій надбрамній церкві. Його вже передали, все нормально з ним. А щодо нерухомого майна, об’єктів нерухомості, це 74 споруди, процес триває. Кілька цих об’єктів були перебудовані, спотворено їхній вигляд. З’явилися нові об’єкти, зведені без дозволу, які псують історичний контекст. На жаль, процес передачі лаври не настільки швидкий, як би ми хотіли. Йдуть постійні суди. На ці суди приходять залучені монастирем люди, які є носіями цінностей “русского міра», – зазначив очільник МКІП.

За словами чиновника, влада дає місяць представникам московського патріархату, аби вони виселилися із  незаконно утримуваної української святині. Якщо цього не станеться будуть застосовані примусові методи.

«Нижню лавру поки повністю контролює РПЦ в Україні. Раніше говорили, що міністерство виступає проти силових рішень і за діалог. Але ж є рішення судів, та протилежна сторона виконувати їх не збирається, вона не чує вас. Та і суспільство вимагає виконання рішення суду. Яке рішення проблеми ви бачите?

Я, звичайно, за діалог, але треба бути наполегливим. Ну, місяць часу їм даємо. Це я про Нижню лавру. Після цього питання буде вирішуватися в силовий спосіб. Це не значить, що треба казати: завтра тут вас не має бути. Адже більшість монахів насправді орієнтовані на віру, а не на «русскій мір», на відміну від церковних керівників, які були носіями наративів РПЦ», – уточнив п. Карандєєв.

Як раніше повідомляла “Україна Інкогніта», у березні виповнився рівно рік з того моменту, як Мінкульт в особі заповідника “Києво-Печерська лавра” розірвав договір оренди з УПЦ МП на користування майном святині. Втім, Московський патріархат зайняв агресивно-оборонну позицію і досі не залишив територію Нижньої лаври і навіть проводить там богослужіння ледь не щодня.