Івниця

В селі Івниця, що в 6 кілометрах від траси Житомир-Попільня збереглись залишки одного на найстаріших маєтків Житомирщини. Садиба належала каштелянові Яну Антонію Чернецькому, який в кінці XVIII століття звів в Івниці гарний бароковий палац.

Перші відомості про Івницю датуються 1584 роком. У другій половині XVIII ст. це було досить велике торгово-ремісниче містечко з населенням понад 3 тисячі жителів, у 1761 році навіть отримало привілеї від польського короля Августа III. Тоді у містечку були церква, костел і каплиця, синагога та єврейський молитовний будинок, школа та дві лісопильні.

У другій половині XVIII сторіччя тут на пологому лівому схилі річки закладається добре спланований ландшафтний парк з традиційною системою ставків зі шлюзами. Як було прийнято за тих часів, парк створювався як антураж садибному комплексу.

Палац не зберігся. Від садиби до наших днів збергіся лише господарські приміщення, фрагмент в’їзних воріт та руїни башт з бійницями, стилізовані під сторожеві.

В’їзна брама:

Руїни башти:

Все перебуває в жахливому стані і доживає останні дні.

Позбавлений протягом тривалого часу догляду, парк перетворився на дрімучий. Замість розпланованих алей місцеві жителі протоптали стежки, але попри це, парк не втратив своєї привабливості.

Автор – Андрій Бондаренко
Далі фото Романа Маленкова, Сергія Щербія.
50.142985, 29.038174 Дивитись на мапі Google Maps