Головна > Новини > Злочин під прикриттям рекламного банера

Злочин під прикриттям рекламного банера

Як нещодавно з’ясувалося, сторичну будівлю на вулиці Хмельницького біля Золотих воріт у Києві, що тривалий час була закрита рекламним банером, частково розібрали. Про це з посиланням на  пам’яткоохоронця й активіста Дмитра Перова повідомляє pragmatika.media. Йдеться про будинок 1884 року, що розташований на вул. Хмельницького, 12 і є чинною пам’яткою історії та архітектури місцевого значення. За словами Перова, реальний стан будівлі відкрився після того, як у Києві почали демонтувати окремі рекламні розтяжки на виконання петиції «Зняти рекламні полотна за якими знищують пам’ятки культурної спадщини». Зараз видно, що фасад будинку з правого боку просвічується наскрізь, а дах — розібрано.

«Варто відзначити, що в будівлі як мінімум двічі – в 2014 та 2018 рр. ставалися пожежі. Надалі будинок завісили величезним банером. Тепер ми бачимо, що не дарма. Істотна частина памʼятки вже розібрана. Побачити це вдалося лише зараз – коли ширму намальованого фасаду зняли. Завдяки рекламі встановити коли відбувся демонтаж і пряме порушення Закону, – важко», – каже Перов.

«Нині комплексом володіє SAGA Development забудовника Андрія Вавриша, що вже встигла знести будівлю «Київпроєкту», що поруч», – додав активіст.

Водночас CEO й засвновник SAGA Development Андрій Вавриш на запит PRAGMATIKA.MEDIA коротко відповів, що «компанія не має стосунку до цієї будівлі».