Home > News > На Андріївському узвозі хочуть «покращити» ще один будинок?

На Андріївському узвозі хочуть «покращити» ще один будинок?

Чергова пам’ятка архітектури та містобудування столиці незабаром може бути «покращена». Про це на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» повідомляє активіст Дмитро Перов:

Фото: Дмитро Перов

–  З пам’ятки архітектури на Андріївському спішно вивозять речі, – пише пан Дмитро. – Всі мабуть звертали увагу на маленьку двоповерхову будівлю поруч з театром на Подолі, що останні років 20 стоїть закинутою. Свого часу вона належала ювеліру Яну Ярославському, що у 1891 р. перебудував первісну споруду садиби, залучивши відомого київського архітектора Андрія-Фердинанда Краусса. Попри дійсний статус памʼятки архітектури та містобудування – будівлею ніхто не займався. У 2013-14 рр. тут провадився дах після чого справи в пам’ятки стали зовсім кепські.

Фото: Дмитро Перов

Руйнування обʼєкту культурної спадщини стало підставою для позову Київська міська прокуратура. У 2023 р. за рішенням суду власника зобов’язали укласти охоронний договір. Однак той, розпорядження суду не виконав. У 2000-х рр. тут були майстерні художників від яких лишились мольберти, пензлі та холсти. Все це тепер вантажать у вантажівку і вивозять на смітник..

Фото: Дмитро Перов

Чоловʼяги, що завідують цим нехитрим ділом сказали, що готують дом під реконструкцію. Останню, вочевидь – планує Stolitsa group. Принаймні адвокати останньої минулоріч радили мені не змивати графіті з будинку, бо він в приватній власності.

Яка доля чекає на пам’ятку архітектури – наразі невідомо…

Як раніше повідомляла “Україна Інкогніта”, на Андріївському узвозі зупинили свавільний демонтаж пам’ятки архітектури.