Home > News > На Андріївському узвозі зупинили свавільний демонтаж пам’ятки архітектури

На Андріївському узвозі зупинили свавільний демонтаж пам’ятки архітектури

У Києві на вулиці Андріївський узвіз, 26  Департаментом охорони культурної спадщини КМДА зупинено демонтаж будинку Всеволода Тарнавського (припис № 644/п від 01.09.2023 р.). Про це на своїй сторінці в ФБ повідомляє засновник пам’яткоохоронного хабу «Цегла» Дмитро Перов.

Будинок Тарнавського. Фото: Дмитро Перов

Департамент зупинив вже другу спробу знищити історичну споруду. Спершу будинок намагались розібрати у вересні 2022 року. Але тоді активістам вдалося зупинити відповідні дії. Однак відтоді будівля стоїть пошкоджена: тоді демонтували частину головного фасаду першого та другого поверхів і почали розбирати внутрішні конструкції.

Будинок споруджено у 1870-х рр. на замовлення титулярного радника Всеволода Тарнавського (це як сьогодні перший заступник голови КМДА). Будинок двоповерховий, на високому підвальному поверсі, мав декор виконаний з жовтої київської цегли з бароковими та ренесансними ремінісценціями.

У КМДА раніше заявляли, що у цьому випадку жодних дозволів на проведення будівельних робіт не надавалося, а демонтаж із мерією не погоджували.