Home > News > Науковці з України та Німеччини дослідять знамените Більське городище

Науковці з України та Німеччини дослідять знамените Більське городище

Як повідомляє офіційний сайт Полтавської ОВА, команда меценатів Ukraine Art Aid Center, що діє за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики Німеччини, Німецько-українського товариства економіки та науки, фінансово підтримала проведення масштабних інноваційних досліджень на території найбільшої в Європі фортеці скіфського часу.

Вали Більського городища. Фото: ukurier.gov.ua

Вже цього року групою дослідників з України та Німеччини буде здійснено магнітометричні вивчення в межах найбільш унікальних та важливих складових об’єктів Більського городища – Західного та Східного укріплень.

Дослідженнями буде охоплено площу в понад 120 га. Про ці 2 укріплення, які вивчають археологи ще з 50-х років минулого століття, наука незабаром отримає нову інформацію.

Археологічні знахідки у Більському городищі. Фото: bilsk.com.ua

Важливо, що меценати також подбали про те, щоб на території Західного та Східного укріплень уже в цьому році було здійснено  LIDAR зйомку. Цим же методом заплановано дослідити й ділянки могутніх фортифікаційних споруд городища протяжністю майже 35 км.

Довідка

Більське городище — городище скіфського часу (кінець VIII-початок III століть до нашої ери), розташоване на височині в межиріччі річки Ворскли та правої притоки Псла річки Суха Грунь в районі села Більськ Полтавського району Полтавської області та села Куземин Охтирського району Сумської області.

Городище складається з трьох укріплених поселень (Куземинське, Західне Більське і Східне Більське укріплення), об’єднаних однією фортечною стіною (Велике Більське городище). Загальна площа городища 4400 га. Для порівняння площа Вавилону — 900 га, він майже в 5 разів менший.

Довжина валів — 33 833 метрів. Низкою дослідників ототожнюється з літописним містом Гелоном, який згадує у своїх творах давньогрецький історик Геродот. Є центром Ворсклинської групи пам’яток скіфського часу.