Home > News > Прокуратура вимагає внести прибутковий будинок на Хрещатику до Держреєстру пам’яток

Прокуратура вимагає внести прибутковий будинок на Хрещатику до Держреєстру пам’яток

Шевченківська окружна прокуратура вимагає внести прибутковий будинок по вулиці Хрещатик, 48 до Державного реєстру нерухомих пам’яток за категорією місцевого значення. Про це повідомляє ВigКyiv.

Фото: Вікіпедія

З відповідним позовом до Міністерства культури та інформаційної політики прокурори звернулись до суду.

Як розповіли у прокуратурі, цей, зведений ще 1880 р. будинок у самому серці Києва є пам’яткою архітектури, він є своєрідним символом столиці і пов’язаний з непересічними історичними особистостями.

«Будівля органічно вписується в історичне середовище найстаріших вулиць міста та є невід’ємною частиною його культурного надбання. Пам’ятка репрезентує архітектурну спадщину Києва кінця ХІХ століття та належить до цінних зразків житлової архітектури міста доби історизму. Вона є однією з останніх споруд первісної забудови вулиці, що вціліла після підриву та пожежі на Хрещатику в 1941 році», – зазначили у відомстві.

Київський окружний адміністративний суд за даним позовом відкрив провадження.

Як у жовтні 2023 р. повідомляло “Суспільний-Київ”, КМДА опрацьовує всі можливі законні шляхи, щоб зупинити руйнування старовинної будівлі в центрі столиці на вулиці Хрещатик, 48. Про тоді це зазначила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

Напередодні активіст Дмитро Перов заявив, що в центрі Києва розбирають пам’ятку архітектури — прибутковий будинок 1880 року, який належав швейцарському купцю Целестину Верле.

Волонтери зафіксували порушення пам’яткоохоронного законодавства, звернувшись до Нацполіції. Проте наступного дня демонтаж знову продовжився.

17 жовтня того ж таки 2023 року інспектор Департаменту охорони культурної спадщини зафіксував початок робіт ззовні будинку. Власнику направили припис, щоб той негайно надав доступ для ретельного внутрішнього огляду.

У КМДА розповіли, ще в серпні 2020 року власнику будинку вручили припис. Також його оштрафували на 341 700 грн, які досі не сплачені та стягуються в судовому порядку.

“Повторний припис №505/п від 26.01.2022 було надано після відновлення робіт із розбору будинку. Законні вимоги власником ігнорувалися, тому в серпні 2023-го до Шевченківського райуправління поліції направлено заяву”, — прокоментувала тоді директорка Департаменту охорони культурної спадщини.

Як раніше повідомляла “Україна Інкогніта”, – київські прокурори вимагають реставрації знаменитої будівлі Бактеріологічного інституту.