Home > News > Реставрація пам’яток триватиме попри російську агресію, – МКІП

Реставрація пам’яток триватиме попри російську агресію, – МКІП

МКІП оголошує про початок подання заявок для відбору проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини.  Про це йдеться на офіційному сайті відомства. Зокрема, це стосується замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів, реконструкції, капітального ремонту, будівництва, благоустрою об’єктів культурного призначення та інших об’єктів державної форми власності, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво».

Замок в Сатанові. Ілюстративне фото/автор Дмитро Полюхович

У відборі візьмуть участь проекти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проектів, в рамках програми «Велике будівництво», будуть наступні напрямки:

1) роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);

2) включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);

3) щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;

4) проекти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);

5) проекти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Як раніше повідомляла “Україна Інкогніта”, у  рамках програми «Велика реставрація»  просто напередодні повномасштабного вторгнення було  завершено ремонтно-реставраційні роботи в костелі Св. Йосипа, пам’ятці архітектури національного значення 1763 р. у с. Підгірці Золочівського району Львівської області.