У Малієвецькому обласному історико-культурному музеї розпочався сезон волонтерських толок 2025 року. Про це на своїй сторінці в мережі фейсбук повідомляє активістка Наталія Ярова. Вона ж надала світлини.
- Парк у Малієвцях найперше знаний своїм водоспадом
Цього разу в центрі уваги – озера, що є частиною палацово паркового комплексу майтку графської родини Орловських, на базі якого створено музей. Це Нижнє озеро з “Острівцем кохання” і більш скромне озерце на верхній терасі – колишній фонтан “Лебеді” біля втраченого мисливського павільйону “Грецькі руїни”.
Фонтан “Лебеді” довгий час залишався в тіні, в усіх сенсах – через густі хащі бур’янів і самосівів його не було видно, і більшість відвідувачів палацу парку навіть не здогадувались про його існування.
Зусиллями працівників музею і волонтерів зроблено перші кроки, щоб перетворити ділянку із занедбаним озерцем на ще один магнітик Малієвецького парку: озерце під мальовничим гротом із джерельною водою, біля якого можна буде і відпочити, і на власні очі побачити фундаменти павільйону “Грецьких руїн”.
Масштабні роботи в парку відбуваються за підтримки БФ «Меценатська фундація OLOS».
Наступні толоки – 15 і 22 лютого. Всі бажаючі можуть долучитися.
Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», – на пам’ятці у Маліївцях провели волонтерську толоку, присвячену загиблому захиснику Роману Будзінському
Малієвецький Історико-культурний музей – один із наймолодших в Україні. Палацово-парковому комплексу в Маліївцях, на базі якого до того діяв закритий під час епідемії КОВІД-19 дитячий санаторій, надали офіційний статус обласного історико-культурного музею щойно у вересні 2021 р. «Пробила» музей Анастасія Донець –волонтер, краєзнавець і активістка, енергії якої вистачило би, аби забезпечити електрикою середніх розмірів райцентр. Вона ж стала його директором.