Home > News > В Одесі зупинено знесення закинутої синагоги

В Одесі зупинено знесення закинутої синагоги

В Одесі на вул. Ольгіївській, 14, декілька днів тому почався демонтаж несучих конструкцій будівлі колишньої Новобазарної синагоги, яка багато років стоїть закинутою. Але зараз знесення припинилося.

Як повідомив в Facebook начальник управління Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) Одеської міськради Олександр Авдєєв, демонтаж проводився незаконно.

При цьому на момент перевірки фасад будівлі вже був частково демонтований і, відповідно, «змінений».

ДАБК встановило, що в Реєстрі будівельної діяльності відсутня інформація щодо одержання права на виконання підготовчих та будівельних робіт по демнтажу споруди.

За інформацією Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини, пам’ятка архітектури місцевого значення «Будинок Новобазарної синагоги» був прийнятий під охорону держави у 1991 р., але втратив предмет охорони відповідно до Переліку пам’яток, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у зв’язку з невідповідністю критеріям, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1760.

ДАБК розпочав перевірку з цього приводу.

За радянських часів в будівлі синагоги розташовувався спочатку завод «Динамо», а потім  – Виробничий творчо-експериментальний комбінат Товариства охорони пам’яток історії та культури.

Фото: “Одеське Життя