Головна > Блог > Річка Вовча.

Річка Вовча.

Річка Вовча протікає в Вовчанському  районі Харківській області. Це ліва притока Сіверського Дінця. На річці розташоване місто Вовчанськ. Річка бере початок на території  Бєлгородської області в Росії. В межах Харківської області річка тече зі сходу на захід і впадає в річку Сіверський Донець західніше міста Вовчанськ.  Правий берег ріки досить крутий та розчленований короткими балками і ярами, лівий берег  пологий та характеризується менш розгалуженими довгими балками. Правий берег – це крейдяні гори з досить крутими схилами. Стік річки на території Харківської області майже не зарегульований. Заплава сягає ширини приблизно 300—500 м. Ділянки низького рівня на заплаві переважно заболочені, а середнього і високого рівня використовуються під сіножаті, частково вони розорані і використовуються під посів сільськогосподарських культур.

Існує красива легенда, яка описує виникнення ріки Вовчої, яка раніше назвалась “Вовчі Води”. Колись давно на території нинішнього Вовчанського району жило багато вовків. І ось в одній зграї помер вожак. Його самка, вовчиця, вирішила взяти на себе роль вожака у зграї. Але не всі вовки погодилися, що призвело до розділу зграї на дві ворогуючі групи. Вовчиця зі своєю групою пішла на схід і почала рити у горі велике лігво, щоб там заховати своїх товаришів від ворогів. Але сталося те, що вони не очікували: з лігва хлинула вода, яка перетворилася на річку. Цю річку ми знаємо зараз як Вовчу. Ще довго ця річка допомогала вовчиці та її зграї. Багато років вовки жили на землі Вовчанщині. Однак у 1950-ті роки терпець людей увірвався й вони винищили усіх вовків, що крали худобу. Тепер у районі Вовчої вони стали великою рідкістю.

Річка Вовча протікає на відстані 2-3 км від кордону з  Росією. Розділяє Вовчанський район на дві частини. Головною окрасою річки – є високий правий берег з крейдяними горами. Цей регіон і зокрема річка малодосліджена.