Головна > Новини > Корецьку міськраду, що на Рівненщині, зобов`язали укласти охоронний договір на пам`ятку архітектури

Корецьку міськраду, що на Рівненщині, зобов`язали укласти охоронний договір на пам`ятку архітектури

Корецька міськрада має укласти охоронний договір на місцеву пам’ятку архітектури. Про це повідомляє Rivne.media з прес-службу обласної прокуратури.

Як зазначається, Рівненським окружним адміністративним судом задоволено позов керівника Здолбунівської окружної прокуратури про зобов’язання укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини.

Фото: Rivne.media

Прокурорами встановлено, що на території Корця знаходиться пам’ятка архітектури місцевого значення – будинок Гостинного дому XVIII ст., яка взята на державний облік рішенням виконкому на той час Ровенської обласної ради депутатів трудящих ще у 1969 році, однак охоронний договір з управлінням культури обласної державної адміністрації до цього часу не укладено.

Відтак, пам’ятка місцевого значення, перебуває без належного захисту від пошкодження, руйнування або знищення, що свідчить про необхідність вжиття відповідних заходів.

Своєю чергою, укладення охоронного договору встановлює гарантії збереження пам`ятки культурної спадщини, враховує її цінність, особливості та стан. Тому прокурори і звернулися до суду із відповідним позовом.

Корець – невелике старовинне містечко, що знаходиться на річці Корчик на сході Рівненської області біля траси Київ-Чоп. Містечко, знане архітектурними пам’ятками і відоме, передусім, завдяки замку кнізів Корецьких-Острозьких та колишньому францисканському монастирю (сьогодні – Троїцький жіночий монастир УПЦ МП).

Крім того в місті є колишній василіянський монастир, бароковий костел, декілька церкво (у т.ч 2 дерев’яні), трохи старої забудови. Більше читайте на сайті «Україна Інкогніта».