Головна > Блог > Про Трускавець. Частина перша. За пивом

Про Трускавець. Частина перша. За пивом

П”ю Нафтусю і лічуся, ку, ку-ку,
П”ю Нафтусю і лічуся,
На дівчат я не дивлюся,
Кукуріку ку, ку, ку.

 

Перемагаючи сон і лінь ( більще таки лінь, мабуть) несу вам благую звістку про нашу подорож з Оленкою ( яка зараз знову перемагає якусь роботу) до Трускавця. Назва посту звичайно провокативна, бо перша частина буде про те, як ми йшли не за пивом, а за водичкою цілющою. Але давайте все по порядку.

Квитки в Трускавець ми купили доволі спонтанно… їхали такі в трамваї і думаєм, а чи не поїхати нам кудись. Кудись виявилося Трускавцем ( правда я вперто називав його Тростянцем… добре, що не Качановкою). Тут же купили квитки ( додаток від УЗ для андроїда крутий), пізніше Оленка забронювала кімнату в готелі ( як сказав Букінг) ” Полонина”. Номерок на фотках був так собі, але нам на одну ніч, а тут ціна 250 грн… кароч забукали.

trusravets-1

Комфортабельний поїзд “Київ – Трускавець” ( поїзд дійсно непоганий) висадив нас ранкової суботи в курортному містечку. Вілразу пішли поселятися. Вказано було, що заселення з дев’ятої. Забив в навігатор адресу . MAPSME привів нас в єбеня. Ні, привів він нас правильно, за адресою, але хто ж знав, що між будинками з однаковою адресою може бути пару кілометрів. Гугл також показував , що ми поряд. Прогулялися ще трошки. Там також виявилися єбеня :). Тільки перейшовши на мабу з Букінга на пряму, ми змогли знайти потрібне місце. Так явно не центр… навіть не околиця). Так, кілометр за містом. І “Полонина” виявилася не готелем…а санаторієм! Алілуя. От справжнім санаторієм, чесно. Навіть водичка лікувальна лилася з бюветику. Страждущі такі ходили в халатиках. Чергова медсестра була в наявності. Тобто мала бути, бо за два дні ми її так і не побачили. Взагалі ми еікого з персоналу майже не бачили). Ніхто нас не чекав, нікому ми не були потрібні. З горем пополам і за кілька дзвінків на різні мобільні – прийшла тітонька, видала нам ключ, взяла гроші і пішла собі, попередивши, щоб ми не забули назавтра здати ключ черговій медсестрі ( яку ми так і не побачили). Як на ціну в 250 грн номер виявився нічо так). Два ліжка, доволі терпима ванна кімната , телевізор, розвалений шкаф і такий же стіл. Але то деталі, бо ми поскидали речі, прийняли душ і пішли гуляти містом.

trusravets-2

Як я вже писав, жили ми трошки за містом і перший раз спробували виїхати маршруткою, але шкидко залишили цю ідею ( ми ж молоді і здорові, в санаторії набралися сил!). і далі гуляли туди назад пішки. Скільки там того кілометра. Звичайно ж ми вирушили в центр. До центра шлях тернистий. Через ринок і інші торгові ряди. Яка краса в курортному містечку. Ціни на квартири , судячи з реклами, тут не набагато нижчі ніж в Києві. Рів’єра, прям).

trusravets-3

trusravets-4

Але досить стьобу і жахів. Бо Трускавець більше сподобався, ніж навпаки. Холовне потрапляти відразу в центр). Нам же так не пощастило, тож ми пізнали його у всіх його епостасіях. Розважалися , шукаючи собі кафешку на обід. Найсмішніше те, що прийшли в ту потім, яку запримітили першою.

trusravets-5

В містечку мало старих. або закинутих будинків. Будівлі або вже , в більшості своїй реконструйовані, або в процесі. Фотка ніби аббадонова. але в середині працівники щось робили.

trusravets-7

Дійшли до церкви св Миколая. Новобудова, хоча і красива. Територія , правда, ще не впорядкована. Я так і не зрозумів. чи церква відкрита вже. Дзвінниця більше схожа на пожежну каланчу.

trusravets-8

Фонтан, навколо якого доволі моторошні скульптури.

trusravets-9

Батареї. Не зрозуміло, чи то їх зняли. чи то їх не поставили ще.

trusravets-16

Та найбільше мене зацікавила…е… з архітекторою я на “ви” і пошебки, тож назвемо її “стіна плача”. Не знаю, як називається такий “іконостас” .

trusravets-13

 

trusravets-21

Правда роздивившись фрезки , відразу зрозумів, до якого патріархату належить церква.

trusravets-22

Ще більше, мої здогадки підвердив такий от контейнер.

trusravets-17

Поряд магазинчик з дивним таким фасадом. Нагадує щось єврейське.Чесно відреставрований.

trusravets-19

Ридати так ридати, поклонятися так поклонятися. Тут же поряд височіє пам’ятник, присвячей хрещенню Русі . судячи з моторошні афтор той самий, що і у скульптур біля фонтану.

trusravets-24

Ще скульптура на релігійну тематику. Вода не тече, кста. Бог дав, бог перекрив за неуплату).

trusravets-26

Ну і погруддя Андрею Шептицькому. На Західній Україні кількість пам’ятників Шептицькому скоро досягне кількості пам’ятників Шевченку.

trusravets-27

А це пам’ятник зубу. Жартую. Реклама якоїсь стоматології.

trusravets-28

Думали сходити в музей міста. Залишили його на потім і так , але так і не повернулися. Будинок же – шикарний… от би ще рекламу поприбирати…

trusravets-31

Я б не сказав, що в Трускавці ціни низькі ( як на західноукраїнські), воно і зрозуміло – курорт. Але при бажанні можно дешево і сердито наїстися. В ” Катерину” ми не ходили, тож сказати як воно там я не можу, але для альтернативи майте на увазі.

trusravets-33

Нарешті стало красиво. Вийшли на центральний бульвар міста . Бульвар Торосевича.

Дуже зелене місце, купа квітів, купа кафешок і ресторанчиків навколо. Просто красиві будиночки.

trusravets-35

trusravets-37

Площа, як я зрозумів пам’ятка архітектури місцевого значення.

trusravets-45

Повеселила скульптура ” хлопчик душить якусь тітку”.

trusravets-41

Єдиний мінус – коням не можна. Каняка в печалі.

trusravets-43

Тут найдорожчі готельчики і вілли. Правда , мабуть, не для інвалідів.

trusravets-44

Але знову все псує реклама ( і це вам горорить, яка тут рекоаму робить). Але баннер привернув увагу.

trusravets-47

Виявилося, що це азейбарджанський ресторан. Так власники ставляться до кацапської агресії. Азейбарджанців тут дуже багато . І живе і туристів. Для них Трускавець – дешевий курорт. Навіть за умови перельоту.

trusravets-48

Коли читаєш на вікні напис ” гінекологія” і бачиш дівчину, яка сидить на підвіконні, то мимиволі задумуєшся, але Оленка редактор, вона читає уважніше за мене).

trusravets-49

Добралися до головної фішки Трускавця. До бювету, де тече цілюща мінеральна вода.

trusravets-51

trusravets-52

Гадість страшенна. Особливо “Нафтуся”. Я спробував ковток прохолодної її, то мене потім печія помучила трохи. Вилікувався ” Марією”))).

trusravets-54

 

trusravets-55

Як її теплою пити – не уявляю.

trusravets-57

“Марія” більш солона і не штиняє так страшно сірководнем. Пайдьот, якщо холодненька.

trusravets-61

 

trusravets-65

З середини бювет прикрашають розкішні чеканні панно.

trusravets-58

Віддає еталонною радянщиною).

trusravets-64

Хоча знаки зодіаку симпатичні навіть.

trusravets-66

Втановлювали турнікети. Що це означає – не знаю. Можливо вхід тепер буди тільки за медичними картами з санаторіїв. Можливо по жетонам).

trusravets-68

Думаю Торосевич би не схвалив.

trusravets-69

На площі перед бюветом ще одна цікава скульптура…

trusravets-72

Випивши цілющої води всі відразу стають ЗОЖниками. Викидують шкідливі продукти голубам.

trusravets-74

Всі ці ваші солоні води пробудили ще більше апетит , і ми побрели в цивілізацію шукати де б таки щось попоїсти ( звичайно ж диєтичного!!!).

trusravets-75

Але сталася несподіванка, на нас віроломно напали красиві дерев’яні віли і просто будинки. Фоткати не перефоткати…

trusravets-76

 

trusravets-79

Але про то наступного разу. Буде цікаво, не переймайтеся. Голуб свідок).

trusravets-78