Головна > Новини > Маріупольські краєзнавці розгадал таємничий напис на цвинтарі

Маріупольські краєзнавці розгадал таємничий напис на цвинтарі

В Маріуполі розгадали таємницю пам’ятника в Старому міському цвинтарі, на якому була незвичайна епітафія: “Чесному трудівнику від Маріупольської міської думи”.

Відповідь шукали цілий рік, повідомляє директор ГО “Архі-Місто” Андрій Марусов.

За його словами, цей старовинний пам’ятник встановлений на могилі Парфенія Малишкіна, який прожив 62 роки і помер 19 квітня 1906 року.

Дослідникам Сергію Катричу та Helga Buzlami вдалося з’ясувати, що Парфеній Малишкін народився у селі Троїцькому Павлоградського повіту у родині державних селян. У Маріуполі він опинився у пошуках кращого життя, тут же народилися доньки. Крім того, що дружина Ганна Макарівна згодом захворіла на психічну хворобу і через бідність Парфеній так і не зміг сплатити 7 р. 50 на її лікування в Катеринославській губернській земській лікарні, інших даних з’ясувати не вдалося.

Таємницю епітафії ж розгадали доценти кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету Юлія та Вадим Коробка.

“У “Звіті Маріупольської міської управи про прихід і витрату міських сум” за 1906 рік вказується, що Парфеній Малишкін був службовцем канцелярії управи. На його похорон з міської скарбниці було витрачено 47 рублів і 23 копійки. У посмертній службовій характеристиці Парфенія Яковича йдеться, що він прослужив у канцелярії управи близько 35 років, був одним із найсумлінніших, акуратних і працьовитих службовців, виконував свої обов’язки найбездоганнішим чином, приходив до канцелярії завжди першим і йшов останнім…”, – повідомляється у статті істориків “Таємницю епітафії розкрито”.

Сам пам’ятник Парфенію Малишкіну встановили після того, як у 1906 році міська дума виділила на це 100 рублів. Крім того, щорічно 300 рублів було вирішено виділяти донькам заслуженого працівника на утримання матері.

Джерело: pr.ua