В Маріуполі розгадали таємницю пам’ятника в Старому міському цвинтарі, на якому була незвичайна епітафія: «Чесному трудівнику від Маріупольської міської думи».
Відповідь шукали цілий рік, повідомляє директор ГО «Архі-Місто» Андрій Марусов.
За його словами, цей старовинний пам’ятник встановлений на могилі Парфенія Малишкіна, який прожив 62 роки і помер 19 квітня 1906 року.
Дослідникам Сергію Катричу та Helga Buzlami вдалося з’ясувати, що Парфеній Малишкін народився у селі Троїцькому Павлоградського повіту у родині державних селян. У Маріуполі він опинився у пошуках кращого життя, тут же народилися доньки. Крім того, що дружина Ганна Макарівна згодом захворіла на психічну хворобу і через бідність Парфеній так і не зміг сплатити 7 р. 50 на її лікування в Катеринославській губернській земській лікарні, інших даних з’ясувати не вдалося.
Таємницю епітафії ж розгадали доценти кафедри історичних дисциплін Маріупольського державного університету Юлія та Вадим Коробка.
«У «Звіті Маріупольської міської управи про прихід і витрату міських сум» за 1906 рік вказується, що Парфеній Малишкін був службовцем канцелярії управи. На його похорон з міської скарбниці було витрачено 47 рублів і 23 копійки. У посмертній службовій характеристиці Парфенія Яковича йдеться, що він прослужив у канцелярії управи близько 35 років, був одним із найсумлінніших, акуратних і працьовитих службовців, виконував свої обов’язки найбездоганнішим чином, приходив до канцелярії завжди першим і йшов останнім…», — повідомляється у статті істориків «Таємницю епітафії розкрито».
Сам пам’ятник Парфенію Малишкіну встановили після того, як у 1906 році міська дума виділила на це 100 рублів. Крім того, щорічно 300 рублів було вирішено виділяти донькам заслуженого працівника на утримання матері.
Джерело: pr.ua