Стародавній Київ не припиняє дивувати, – йдеться на офіційній ФБ сторінці ДІАЗ “Стародавній київ”. Днями археологи знайшли чудовий орнаментований горщик у будинку на Боричевому току. Ще у п’ятницю цокольний поверх будинку мав радянську бетонну підлогу, а через чотири дні бетон вже був розбитий відбійними молотками і повним ходом йшли археологічні розкопки. В землі, під будинком, знайшли майже цілий глечик і ще два розвалені. Дослідження проводив археолог Іван Зоценко, – архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України.
- Фото: Роман Маленков
На перший погляд знахідка тривіальна. Але такі посудини XVII-XVIII століть у практично цілому вигляді трапляються нечасто. Крім того знахідка дає уявлення яким посудом у той час користувалися кияни. Також можна прослідкувати із якого центу виготовлення кераміки він потрапив на Поділ.
- Фото: Роман Маленков
Дослідження проводилися у рамках законодавства, що передбачає обов’язкову участь археологів, у разі реставраційних робіт на подібних об’єктах.
- Фото: Роман Маленков
Будинок, який нині має адресу Боричів Тік, 20/4, був збудований у 1831 році для причту церкви Миколи Доброго. У 90-тих роках минулого століття тут був Музей бджільництва, нині ж його готують до масштабної реставрації, якій передує археологічне дослідження. Реставраційні роботи буде виконувати VIHAREV Architects&Engineers під керівництвом Миколи Віхарєва. Представники ДІАЗ “Стародавній Київ” разом із членами команди ГО “Україна Інкогніта”, виконали фотограмметричну та геодезичну зйомку, результатом якої буде цифрова копія пам’ятки та обмірні креслення.
- Фото: Роман Маленков