Цвинтар в Богданівці та Сатана-філософ

Серед чисельних некрополів Тернопільщини на яких побував автор цих рядків хочеться виокремити цвинтар села Богданівка, що неподалік Підволочиська.

Сатана-філософ

Особливо запали у душу фігури які зображують Св. Архангела Михаїла який попирає ногами Сатану. Найбільше потішила, де Сатана виглядає із під ного Архангела із філософським виразом на обличчі: “Ну нарешті! Можна сі вспокоїти і більше не робити капостей”.

Як і більшість старих цвинтарів Галичини некрополь інтернаціональний та поліконфесійний. Могили поляків римо-католиків, українців-латинників та греко-католиків знаходяться поруч і помітного розділення ділянок га етно-релігійною ознакою тут не спостерігається.

Цвинтар знаходиться поруч із храмом Святого Миколая (1846 р).

Згідно вікіпедії: «До 1946 року церква належала греко-католицькій громаді. Після виходу УГКЦ з підпілля, з 1990 року в селі точилася запекла міжконфесійна боротьба між віруючими УГКЦ і УАПЦ  за використання храму. Лише у 2004 році греко-католицькій громаді православні віряни дозволили відправляти богослужіння у храмі (до того богослужіння проводили у пристосованих приміщеннях). З того часу в храмі проходять почергові відправи двох громад».