Головна > Блог > Миколаїв. Особняки по вулиці Спаській, повз яких неможливо пройти.

Миколаїв. Особняки по вулиці Спаській, повз яких неможливо пройти.

В одному кварталі вулиці Спаській між Пушкінською і Наварінською знаходяться чотири прекрасних особняки 19 століття.

Будинок Олександра Ерліха на вулиці Спаській, 20. Відомий багатьом, як будинок з Меркурієм. Невелика, одноповерхова будівля архітектора Штукенберга для купця Ерліха можна вважати символом розквіту торгівлі у місті в середині 19 століття. Головна особливість будинку – ротонда-ліхтарик на даху з фігурою давньоримського бога торгівлі. Зараз у будинку розміщується Художня школа. Якщо буде можливість обовязково завітайте в середину будинку, де можна побачити ізразцову піч та оригінальне оздоблення 19 ст.

 

Будинок Авраамова на вулиці Спаській, 22 по сусідству з Художньою школою вражає багатим оздобленням. Будинок кінця 19 століття в стилі неоренесансну і еклектики був відреставрований приватним підприємцем разом з сусіднім будинком Ерліха. 

Будинок Івана Ерліха на вулиці Спаській, 18. Будинок в псевдоготичному стилі належав Ерліху-батьку, багатому купцю, бельгійському віце-консулу.

 

Будинок Фішера на вулиці Спаській, 29. Будинок кінця 19- початку 20 ст., в якому до початку Першої світової війни знаходилась канцелярія германського віце-консула Августа Фішера.