Головна > Новини > На Хмельниччині у власність держави повернули давнє городище

На Хмельниччині у власність держави повернули давнє городище

Прокуратура у судовому порядку домоглася повернення у державну власність пам’ятки археології – Двошарове городище, що знаходиться на околиці села Кривчик Дунаєвецької громади. Про це повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Скіфське городище знаходиться на півдні села Кривчик, безпосередньо на горі Грабина

Судом задоволено позов Кам’янець-Подільської окружної прокуратури про витребування з незаконного володіння та повернення державі земельної ділянки історико-культурного призначення.

Цей об’єкт культурної спадщини і земля, на якій він знаходиться, є власністю держави.

Водночас прокурорами встановлено, що у 2020 році вказану земельну ділянку передано у приватну власність громадянину для ведення особистого селянського господарства.

Внаслідок таких дій порушено виключне право власності держави на особливо цінні землі, а також створено реальні ризики пошкодження археологічної спадщини України.

З метою недопущення знищення культурної спадщини прокуратура пред’явила до суду позов про зобов’язання повернути ділянку законному власникові.

Позовні вимоги суд задовольнив. Відтак 1,4 га землі вартістю майже 18 млн грн підлягають поверненню державі.

Скіфське городище знаходиться на півдні села Кривчик, безпосередньо на горі Грабина. До нашого часу збереглися печери та штучні земляні вали.

Кривчик та його мальовничі околиці є одними із найцікавіших і наймальовничіших на Поділля і мають чималий туристичний потенціал. Про одну із загадок Кривчика раніше вже писала «Україна Інкогніта». Читайте на нашому сайті публікацію «Кривчик – османська загадка «таємного» палацу».