Головна > Новини > На Львівщині стурбувалися порятунком дерев’яної церкви XVII ст.

На Львівщині стурбувалися порятунком дерев’яної церкви XVII ст.

Як повідомляє «Твоє місто», Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА оприлюднив тендер на реставрацію церкви Богоявлення Господнього, яка розташована у селі Кугаїв. Храм збудували наприкінці XVII cт. Наразі він в аварійному стані.

Церква Богоявлення Господнього (с. Кугаїв, Львівська область). Фото: map.ugcc.ua

На цей проект планують витратити з місцевого бюджету 4 млн 284 тис. грн. Підрядника визначать за результатами аукціону, який розпочнеться 14 серпня.

Згідно з технічного завдання, має бути відреставрована нава, вівтарна частина, фундамент, підлога, бабинець та ризниця.

Фото: Дзвінка Загайська/localhistory.org.ua

Згідно з датою, зазначеною на одвірку, храм збудовано 1693 року. Реставрований коштом громади у 1874 році за отця Олександра Гориновича і провізорів Михайла та Василя Батогів (свідчить напис в інтер’єрі). Ремонт проводився також 1985 року. Тоді зокрема було замінено ґонт. Церква тризрубна. Центральний об’єм увінчаний тризаломним, а два бічні — двозаломним наметовим ґонтовим дахом. До вівтарної частини з півночі прибудовано ризницю. Зберігся іконостас 1702-1806 рр. роботи народних майстрів.

Після будівництва у 1990-х роках нової мурованої церкви, храм використовувався рідко і поступово занепадав, через що потребує термінової реставрації.

2010 року на замовлення Обласного управління охорони культурної спадщини виконано проектно-кошторисну документацію. Однак коштів на реставрацію не було виділено.

Церква під плівкою. Фото: Дзвінка Загайська/localhistory.org.ua

Наприкінці 2012 року в соціальних мережах стартувала ініціатива з порятунку храму: «Врятувати церкву в Кугаєві». У серпні 2013 року на зібрані волонтерами кошти встановлено охоронну та протипожежну сигналізацію а також перекрито храм паропроникною плівкою.