Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», – 10 лютого 20024 року у рамках проекту порятунку палацу Щеньовських, що у с. Носиківка (Шаргородський район Вінниччини), Подільська ініціатива «Волонтерський туризм» провела на території пам’ятки толоку. Це був перший крок до порятунку та повернення життя до старовинної пам’ятки.
- Волонтерська толока. Лютий 2024 р. Фото: Юнія Андрійчук
«Палац Щеньовських – це короткий проект, де «Спадщина.UA» виступає транзитним інвестором, прокоментувала подію «Україна Інкогніта» засновниця ініціативи Ганна Гаврилів. – Ми бачимо культурну спадщину як один із елементів національної самоідентифікації українського суспільства та віримо, що ревіталізовані пам’ятки спроможні та повинні ставати ресурсом для господаря, громади та держави загалом.
Наразі плануємо впорядкувати будівлю та територію, а також провести ґрунтовні історичні та архітектурні дослідження. А опісля – розробити для палацу найкращу концепцію пристосування, яка дасть можливість забезпечити його подальше функціонування на засадах економічної ефективності, та шукати для маєтку дбайливого та свідомого господаря».
Сьогодні проект виходить на фінішну пряму.
Палац колишньої садиби поміщиків Щеньовських вже у ці вихідні вперше відкриють для відвідування. Про це повідомили у мережі Фейчбук представники громадської організації “Спадщина UA”, яка опікується збереженням, реставрацією та популяризацією історичної пам’ятки.
“Абсолютно спонтанно і не в повній стадії готовності, але аби зловити останні дні золотої осені, ми таки вирішили відкрити палац Щеньовських для огляду, тож запрошуємо вас провести наступні вихідні з нами. Дуже цікавий розкішний палацик з фантастичною ліпниною, автентичною столяркою та метлаською плиткою, що тоне в гущавині історичного парку”, – анонсувала подію відомий волонтер Анастасія Донець.
Презентація проєкту ревіталізації палацу відбудеться у п’ятницю, 25 жовтня, о 15:00. А в суботу і неділю, 26-27 жовтня, з 12:00 до 19:00 в садибі триватимуть Дні відкритих дверей. Відвідувачам обіцяють гарну музику і глінтвейн в палаці.
“Ми покажемо, що нам вдалося зробити за 9 місяців: із суцільної руїни – прекрасний культурний простір”, – кажуть організатори заходу, обіцяючі поділитися планами того, як палац використовуватиметься надалі.
Гостям з інших регіонів, які планують переночувати, рекомендують готель “Шаргород Рафінад” на території старого цукрового заводу в сусідньому Шаргороді, де є можливість забронювати номер.